Hakkımızda

Harika insanlar için harika ürünler

Faida Gıda İlaç San. ve Tic. A.Ş . ismiyle adlandırılan tıbbi ürünler şirketi; 10 senelik yoğun çalışmaların sonucunda  yapılan AR-GE projeleri ile geliştirilen bitkisel  İlaç Formülleri, Takviye Edici Gıda ve bunlarla ilgili oluşturulan sistemleri içermektedir.  

 


FAİDA GIDA İLAÇ A.Ş

  • Genetik Beslenme (NutriGenomics),

  • Moleküler Beslenme,

  • Fonksiyonel ve Tıbbi Beslenme,

  • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp yöntemleri 

alanlarında  sistemler, formüller geliştirir. 

Faida ürünlerinde   sentetik ve zararlı kimyasal içermeyen ilaç, gıda, kozmetik, temizlik ürünleri geliştirme üzerine bilimsel çalışmalar yaparak standartlarının oluşturulması ve üretimi gibi konularda faaliyet yürütmektedir.  

Ekibimiz

FAİDA GIDA İLAÇ  A.Ş ismiyle bitkisel ilaç ve beşeri ürünler analiz yöntemleri sistemi kurulumu AR GE çalışmaları tamamlanmıştır. Bu kapsamda 20 den fazla bitkisel ilaç, gıda, temizlik,  kozmetik ürünleri üretilebilir hale getirilmiştir. FASAY (Faida Standartlaştırılmış Analiz Yöntemleri) sistemi kurulmuş ve bu sistem dünyada ilk olma özelliğine sahiptir. Tamamlayıcı Tıp Kliniği sistemi hazırlanmış işletmeye hazır hale getirilmiştir. Faida Marketler Zinciri sistem ve altyapısı hazırlanmıştır.   

FAİDA® ürünlerinin tüm formülleri, bilimsel ve beslenme düzeyindeki son gelişmeleri takip eden bilim adamları, beslenme uzmanları, doktorlar ve gıda mühendisliği uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından tasarlanıp geliştirilmektedir.

FAİDA® ürünleri, Sıfır Zarar Maksimum Fayda kriterlerine uygun üretilmektedir.

Ürünlerimiz insan sağlığına ve doğaya zararlı sentetik ve zararlı kimyasal (toksin madde) içermez. Sentetik ürünlerin kullanımının kontrol edilemez olduğu bir dünyada bize farklılık katan en önemli değerlerimizden biri yirmi senelik araştırma sonucunda geliştirdiğimiz sentetik ve toksin madde analiz sistemidir. Bu sistem sayesinde tanımlama yöntemi FAİDA® ’ya ait olan toksin ve sentetik madde içermeyen ürünleri ifade eden “Tıbbi Organik Ürünler (MEDİOR)” üretme taahhüdü altında büyümeye devam etmekteyiz.

FAİDA® tüm ürünlerini GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarında üretmeyi taahhüt eder.

FASAY

Faida Standartlaştırılmış Analiz Yöntemi.

katı, sıvı ve gaz halindeki beşeri ürün olan materyallerin “biyo” esaslı içeriğini belirlemek için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu yöntem ile biyokimyasal türevli sentetiklerle, biyomedikal kökenli materyal yüzdesini doğru bir şekilde tespit etmektedir.