TIBBİ KOZMETİK

Yenilenebilir kaynak içerikli ürünler içeren ürünlere olan talep artmaya devam ettikçe, birçok kozmetik firması, “doğal” veya “petrokimyasal içermeyen” etiketleri rekabette öne çıkarmaktadır.

Dünyanın dört bir yanından gelen muhtelif bileşenlerin ve çeşitli geniş seçeneklerin tedarik edilmesinin karmaşıklığından dolayı, üreticilerin ve distribütörlerin doğal kozmetik yapmak için kullanılan bileşenlerin petrokimyasal türevli maddeler içermediğine dair analitik kanıtlara sahip olması ilgi çekicidir.


Doğal Kozmetik Maddeleri Petrokimyasallardan Arındırılmış mı?

Kozmetik ürünlerinde yumuşatıcılar, emülsifiye ediciler, nemlendiriciler, koruyucular ve sürfaktanlar olarak kullanılan sentetik maddeler genellikle petrol türevlerinden kaynaklanmaktadır. Doğal meslektaşları çoğu zaman daha pahalıdır. Bu özellikle uçucu yağlar için geçerlidir. Doğal esansiyel yağlar ve dalgalanan ürün kullanılabilirliği veya kalitesi için talep, fiyatlarını sentetik çeşitliliğe göre önemli ölçüde daha fazla artırır.

Bir üreticinin kalite kontrol önlemleri ve ürünlerinin doğallığı, satın alınan doğal malzemenin sahte olmaması veya daha ucuz petrokimyasal bileşiklerle karıştırıldığından emin olmak için, FASAY kullanılarak doğal ürün kaynağı testini geçerse FAİDA tarafından doğal kozmetik ürünü olarak kabul edilmektedir.Odoo • Image and Text

Petrokimyasal Maddelerin Doğrulanması

FASAY , bir kozmetik bileşenin petrokimyasallardan yoksun olduğunu doğrulamak için kullanılabilir. Testinin sonuçları, sentetik (petrol türevi) karşısında doğal kaynaklardan (biyo bazlı) gelen bir üründeki yüzdeleri göstermektedir. 

Kozmetik bir maddenin petrokimyasal olmaması için % 100 biobase olması gerekir.


TIBBİ KOZMETİK ürünlerimizi incelemek, satın almak için alışveriş sayfamızı ziyaret edin