Tıbbı İlaç

This is a simple hero unit, a simple jumbotron-style component  for calling extra attention to featured content or information.

Herhangi bir ürünün bazı atomlarının izotop seviyelerini ölçerek ve referans standartlarla karşılaştırarak, doğal olanı yapay olanlardan ayırmak kolaydır.

Doğal ürünler sentetik muadillerinden daha pahalıdır. Sonuç olarak, bazı şirketler genellikle petrol türevli yapay alternatifler kullanırlar. “ Faida Standartlaştırılmış Analiz Yöntemi (FASAY)”, doğal gıda ürünlerinin etiketlenmesine yönelik iddialarda bulunmak için geliştirilmiş orijinallik testi kriterleridir.


Faida Tıbbı İlaçlar Listesi


1- MEDİROSE WATER (50+250ML SPREY, DEPO CAM ŞİŞE)

2- MEDİROSE OİL (1ML,2ML, 5ML CAM ŞİŞE)

3- MEDİTHYMUS WATER(50ML,250ML) 

4- MEDİTHYMUS OİL(1ML,2ML, 5ML CAM ŞİŞE)

5- MEDİTHYMUS KAPSÜL 60adet

6- MEDİROSE PROPOLİS 30ml

7- LAVANTA YAĞI 20 ML

8- LAVANTA SUYU

9- ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI 50 ML

10- KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI 20 ML

11- ARDIÇ MEYVESİ YAĞI 20 ML


12- ADAÇAYI (ACI ELMA) YAĞI 20 ML

13- FINDIK YAĞI 50 ML

14- KETEN TOHUMU YAĞI 50 ML

15- ÇÖREKOTU YAĞI 50 ML

16- ADAÇAYI (ACI ELMA) YAĞI 20 ML

17- SARIKANTORON YAĞI 20ML

18- YLANG YLANG YAĞI 20 ML

19- RUŞEYM YAĞI 20 ML

20- NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI 20 ML

21- NANE YAĞI 20 ML

22- BEEDROPS Ekinezyalı-Ballı-Propolisli Limon Aromalı Drops

FASAY ile içerik testi, esansiyel yağın doğal mı yoksa sentetik mi olduğunu belirler.  

Uçucu ve Sabit Yağların Doğallık Testi

Uçucu yağlar, damıtma veya presleme yoluyla ekstre edilen bitkilerin konsantre esanslarıdır. Tatları, kokuları ve hatta terapötik etkileri için yaygın olarak kullanılırlar. Geniş uygulama yelpazeleri ve “doğal” ürünler lehine artan eğilim göz önüne alındığında, farmasötik, kozmetik, yiyecek ve içecek endüstrilerinde uçucu yağlara büyük talep vardır .

Odoo • Text and Image

Bazı Doğal ve Sentetik Uçucu Yağlar


Kekik Esansiyel Yağı ve Sentetik Timol

Uçucu Kekik Yağının birçok tıbbi özelliği vardır. Kekik yağının antiseptik özelliklerini veren timol içerir. Sentetik timol, gargaralarda ve diğer birçok uygulamada genel amaçlı dezenfektanlarda antiseptik olarak kullanılır.

FASAY ile Lamiaceae familyasına ait olan bitkilerden elde edilen kekik esansiyel yağı (timol chemotype) ile çok yüksek saflıkta (% 99,9 +%) laboratuarda üretilebilen sentetik timol arasında ayrım yapabilir. Petrokimyasal kaynaklardan düşük bir maliyetle.

FASAY ile yapılan doğal ürünler testi sayesinde, petrokimyasal türevli kekik yağları ile doğallarını ayırt etmek mümkündür.

Acı badem yağı vs Sentetik Benzaldehit

Acı badem yağı, bir aroma maddesi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Badem tohumlarına ek olarak, acı badem yağı da şeftali ve kayısı gibi meyvelerden elde edilebilir. Sınırlı arz ve doğal formun yüksek maliyeti nedeniyle, sentetik bileşik genellikle yiyecek ve içecek ürünlerinde kullanılmaktadır.
FASAY, Biyo esaslı içerik testi, acı badem yağının doğal veya sentetik bir kaynaktan yapıldığını veya her ikisinin bir karışımı olup olmadığını belirleyebilmektedir. 

Esansiyel Yağı ve Sentetik Linaloolden Doğal Linalool

Linalool doğal haliyle tohumlarından ekstre edilir. Kişniş yağı, önemli bir bileşeni olan Coriandrum sativum L. (C sativum) bitkisidir. Linalool aynı zamanda bergamot, lavanta, mısha citrata ve gülağacı yağlarının bir bileşenidir. Aroma kimyasalları, koku ve tatlandırıcı, koruyucu maddeler, losyonlar ve terapötik ilaçlarda kullanılır.
FASAY testi, kimyasal olarak lavanta yağından damıtılmış linalool ile aynı olan petro-kimyasal olarak türetilmiş sentetik linaloolü tanımlayabilir. Bununla birlikte, FASAY testi, doğal linalolün spesifik botanik kökenini ayırt edemez veya kağıt endüstrisinin bir yan ürünü olan beta-Pinene'den üretilen sentetik linaloolü tanımlayamaz.Esans Sentetiği yapılan molekül
Acı Badem Yağı
Benzaldehit içerir: Aromatik aldehitlerin en basit üyesi. C₆H₅CHO formülünde olup, renksiz, uçucu bir likittir. 179 °C'de kaynar, acı badem kokusundadır. Acı bademden ve sentetik olarak benzal klörünün hidrolizi ile elde edilir.
Kekik veya Origanum Yağı
Timol:
Botanik Adı thymus vulgaris
İşlem Yöntemi solvent ekstraksiyon
Aroma Sıcak, kekik gibi, fenolik
Kalıntı %0.03, En fazla %0.05dir 
Kimyasal Formülü C10H14O
Kimyasal Yapısı  

Uygulama özellikleri: Parfümeri, ağız hijyeni, koruyucu, anti- oksidan, malzeme lezzeti ve ilaç hammaddesi için kullanılır. Kekik ve mercan köşkün yapısında bulunan, antimikrobiyal özelliği olan esansiyel bir yağ asidir. Bakteri ve mantarlara karşı etkili olan ve özellikle ağız, boğaz ve vajinaya uygulanacak çözeltilere % 1 oranında katılan koku giderici etkisi de bulunan bir bileşiktir. Insan trombosit agregasyonu inhibitörü, antioksidan, antifungal, akciğer dezenfektan, antiseptik, söktürücü ve öksürük kesici, gaz giderici özellikleri, sindirim sistemi, adrenalin spazmları.
Nane Yağı Mentol, Mineral Yağı: Formülü: C10H20O, Molar kütle: 156,27 g/mol. Erime noktası: 31 °C. Kaynama noktası: 212 °C. Yoğunluk: 890 kg/m³
Kimyon Yağı Küminaldehit
Fesleğen,Bergamot,Kişniş,Hindistan Cevizi,Biberiye

Linalool
Gül ağacı Yağları

Cassia Yağı
Cinnamaldehyde, Coumarin


Curcumin Analizi

Curcuma longa bitkisinden yapılan zerdeçal tozu, curcumin dahil olmak üzere birkaç farklı curcuminoids içerir. Ayırt edici bir sarı renge sahiptir ve tatlandırıcı, renklendirici, kozmetik ürünlerinde ve ek olarak çeşitli kullanımları vardır. Diğer pek çok doğal içerikte olduğu gibi, petrolden elde edilen sentetikler ile curcumin de katkılanmakta ve üreticiler ve tedarikçiler için kimlik doğrulaması önem kazanmaktadır.

Curcuminin Tahşişi

Doğal kaynaklı curcumin zerdeçaldan ekstrakte edilir. Bununla birlikte, bu işlem petrol türevli bileşiklerden sentetik curcumin üretmekten daha maliyetlidir. Halen curcumin'e giden birçok sentetik üretim yolu, aslen aseton ve vanilini kullanan Pabon yönteminin varyasyonlarıdır. Asetil aseton, petrokimyasallardan endüstriyel olarak üretilmektedir. Doğal vanilin, üretilmesi nadir ve pahalıdır, ancak petrokimyasallarla sentetik olarak daha düşük bir maliyetle üretilebilir.

Formülasyonlarda sentetik curcumin kullanımı potansiyel düzenleyici etkilere sahiptir. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yeni diyet içeriklerine ilişkin Ağustos 2016'da hazırlanan kılavuzlar, bitkilerin veya bitkisel bitkilerin sentetik özdeşlerinin aynı olmadığını ve bu nedenle 201 (ff) (1) altında bir diyet maddesi olarak nitelendirilmediğini vurgulamaktadır. 

Düzenleyici etkiler ve ziyan için ekonomik teşvik göz önüne alındığında, 2023 yılına kadar 100 milyon dolara ulaşacağı tahmin edilen curcumin piyasasıyla, herhangi bir sentetik curcuminin varlığını güvenilir bir şekilde tespit edebilmek, üreticiler ve tedarikçiler için önemlidir. Doğal kaynak kimlik doğrulaması ek olarak tüketicilerin güvenini kazanmak için yararlı bir pazarlama aracı sağlar.

FASAY ile, petrokimyasal türevli sentetik versiyon ile doğal curcumin'in katkısını tespit ederek doğru ürün sunmaktayız.


TIBBİ İLAÇ  ürünlerimizi detaylı incelemek ve satın almak için alışveriş sitemizi ziyaret edin.