Propolis Nedir

PROPOLİS, kovanların kaplanması, steril bir ortam oluşturulması, virüs, bakteri, mantar, çeşitli mikroplar ile hastalıklar gibi predatörlerden koloniyi ve balı korumak için arılar tarafından üretilen mucizevi bir üründür

ASRIN MUCİZESİ; PROPOLİS


Birçok besin maddelerini bünyesinde barındıran propolis, mükemmel ve doğal bir gıda takviyesidir. Kelime anlamı olarak “PROPOLİS” eski kaynaklarda bal arılarının kovan savunması anlamına gelmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalarda, PROPOLİS içeriğinde birçok doğal organik bileşenler, mineraller, aminoasitler, vitaminler ve proteinler bulunmuştur. Bu yapısı ile birçok ilacın aktif maddesi olan flavonoidler, antioksidanlar, biyolojik aktiviteye sahip maddeler ile antibiyotik, antimikotik, antiviral etkili maddeleri bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca potasyum, kalsiyum, fosfor, sodyum, magnezyum, kükürt, klor, antimon, kobalt, çinko, silikon, vanadyum, demir, manganez, stronsiyum, selenyum, zirkonyum gibi 50’den fazla mineraller ile B1, B2, B6, A, E vitaminleri ve 17 tane amino asit (serin, asparagik asit, glutamik asit, lösin, treonin, valin, arginin, vb.) bulunmaktadır.

İlk kez Yunanlılar tarafından doğal bir antibiyotik olarak kullanılan bu değerli arı ürünü; antibakteriyel, antifungal, antiviral, özellikleri yanında anti-inflamatör, anti-ülser, lokal anestetik, antitümör ve bağışıklığı uyarıcı gibi çok sayıda yararlı biyolojik aktivite özelliğinden dolayı tıp, apiterapi, sağlık besini ve biyokozmetik alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Propolis Nedir

Propolis, arıların sindirim organlarında; laktik asit fermantasyonu sürecine maruz kalarak sindirim enzimleri ile zenginleştirilmiş bitki polenlerinden oluşan yüzlerce mucizevi maddeleri içeren arı ürünüdür. Bal arıları, ürettikleri propolis ile kovan içerisinde biyolojik aktivitelerini milyonlarca yıl sürdürmesi bilim dünyasının ilgisini çekmiştir.

Bal Arıları propolisi NEDEN kullanıyor?

Sağlıklı bir koloninin yaşamı için, arıların doğadan topladıkları ve değişime uğrattıkları propolis, özellikle mikroorganizmalara karşı oldukça etkilidir. Kovan içinde mantar ve bakterilerin daha düşük düzeyde kalmasını sağlamaktadır.

FAİDA BEYAZ PROPOLİS nedir? inceleyin, satın alın

Alış veriş sayfamızı ziyaret edin