PROPOLİS

Propolis;  Arıların, kovan duvarlarını, deliklerini kapayarak kovanı, hastalıklardan vb. dış etkilerden korumak için ürettikleri yüksek oranda  reçine içeren özüdür. Bitkilerden topladığı maddeler ile kendilerini korumayı amaçlamışlardır. 

Neden Faida Propolis ?

Clarico-Image-Text

NEDEN FAİDA PROPOLİS


Ham propolis bazı işlemlere tabi tutularak içindeki propolisin, reçine ve balmumundan ayrıştırılması gerekir. Bu ayrıştırma işlemi genellikle alkol, propopilen glikol, etanol, metanol gibi çözücüler kullanılarak yapılır. Su bazlı, alkolsüz vb. isimlerle satılan propolislerde önce bu tip çözücülerde çözülür, içindeki alkol uçurulur ve su ile karıştırılarak satılır.

Fakat tüm bu işlemlerde alkol ve benzeri çözücülerde toksin maddelerde çözünür. Sol taraftaki resimde gördüğünüz gibi Faida proCA propolis diğerlerinden hemen ayrılır. Çünkü üretim aşamasında zararlı çözücüler kullanılmaz. 

Propolisin Faydaları Nelerdir?

  • Fenolik bileşikler; serbest radikal tutucu özellikleri sayesinde antioksidan ve antikanser aktivite göstermektedir.

  • Yüksek oranda Kafeik Asit Fenetil Ester, Galangin, Kuarsetin, Apigenin gibi 350 ye yakın Fenolik bileşik ve sekonder metabolitler içerir. Bu bileşikler vücudu korur ve metabolik dengesizliği düzenler.

  • Fiziksel aktivite, konsantrasyon ve hafızayı kolaylaştırarak fiziksel ve zihinsel performansa katkıda bulunur

Faida Propolis Ürünleri ?

Kimyasal İçermez

Gül suyu, sıvı propolis ekstraktı ve su içerir.

Alkol içermez

Metanol, Propilen glikol, etanol kullanılmamıştır

Sentetik içermez  

Sentetik hiç bir madde kullanılmamıştır.

%100 Doğal ve Sağlıklı

Ürünlerimizin tamamı kendi üretimimizdir. Hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır

Hızlı Teslimat

Hafta içi Saat 16.00'a kadar verilen siparişleriniz o gün içinde kargolanır

Güvenli Alışveriş

Ödeme ve Adres Bilgilerinizi kaydedin güvenle alışverişinizi tamamlayın

Faida Propolis Kullanımı?

Çocuklar için (4-10 yaş) günde 10 damla , Yetişkinler için günde 20 damla kullanılması tavsiye edilir. Halsizlik durumlarında ise sabah-akşam 20 damla tüketilmesi tavsiye edilir.
Kullanım Şekilleri aşağıda detaylandırılmıştır.

  • İçilerek kullanımı: Yetişkinler için , günde bir defa (sabah aç iken) 20 damla propolis bol su ile karıştırılarak alınabilir. Çocuklar için yarım bardak suya 10 damla eklenerek bir defa uygulanması uygundur.

  • Gargara Şeklinde Kullanımı:1 tatlı kaşığı suya 1 çay kaşığı propolis ekleyerek birkaç dakika gargara yapılarak yutulur.

  • Harici Yara ve Cilt Temizliğinde Kullanımı: Temiz bir peçete ya da pamuklu bir bez üzerine propolis damlatılarak günde 2 defa yara üstüne uygulayarak yapılır

NOT: Arı ürünlerine alerjisi olan duyarlı ve hassas bünyelerde alerjik reaksiyon gösterebilir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır 

TÜM ÜRÜNLERİMİZİ GÖRÜN

Sanal mağazamızı ziyaret edin, avantajlı fiyatlardan yararlanın