Faida Propolis

FAİDA Beyaz Propolis, bilimsel anlamda yılların emeğinin sonucu olarak ortaya çıkan tamamen doğal, propolisin etken maddeleri ve su’dan oluşan bir arı ürünüdür

Renginin sadeliği (beyaza yakın sarı oluşu), içeriğindeki yoğun fenolik bileşiklerin yanı sıra, alkol ve diğer çözücülerden kaynaklı renk verici maddelerin bulunmamasından kaynaklıdır. Faida proCA propolisten başka sarı renkli propolis ürünü bulunmamaktadır.

Tarih boyunca Propolisin fiziksel ve kimyasal yapısının karmaşıklığından dolayı genellikle alkolde çözünme işlemi yapılmakta olup, alkolün yapısından dolayı propolis içinde bulunan fenoliklerin azlığı ve renk verici maddelerden kaynaklı koyu bir renk almaktadır. 

Alkolde hazırlanan propolis çözeltisinde az miktarlarda bulunan fenoliklerin bile etkili olduğu dünya genelinde yapılan onlarca makalede belirtilmiştir. FAİDA Grup AR-GE ekibi tarafından propolisin kimyasal ve fiziksel yapısı geniş araştırmalar sonucunda aydınlatılmış,  hiçbir kimyasal kullanılmadan tamamen doğal olarak maksimum çözünme, su ile gerçekleştirilmiştir.

FAİDA Beyaz Propolisin farkı, kendisine özgü formüller ile geliştirilen yenilikçi ve bilimsel AR-GE çalışmalarından kaynaklanmaktadır.

 

Dünyada takviye edici gıda olarak üretilen propolis ürünlerinde çözücü olarak kullanılan alkol, gliserol, alkollü su, glikol ve sulu çözeltide çözünen numunelerin renklerindeki farklılıklar sırasıyla resimde görülmektedir.
Faida tesislerinde, propolisin yapısına uygun teknolojik formüllerle, günlerce çözünmeyi beklemeden kısa sürede çözünme sağlanarak endüstriyel ölçekte üretimi yapılmaktadır.

Odoo • Text and Image

Bilimsel makalelerde yayınlanan fenolik değerleri ve miktarları ile karşılaştırıldığında çok yüksek fenolik değerlere ulaşıldığı analizlerde görülmüştür. Çözünen fenolik miktarlara bakıldığında Faida Beyaz Propolis dünyada ilk olma özelliğine sahiptir. Ayrıca, Faida beyaz Propolisin yapısında 350 den fazla fenolik, fenolik asit ve flavonoid türevlerinin yanı sıra 65 den fazla uçucu bileşen belirlenmiştir. Bu yapısı ile birçok gıda takviyesi ürünün aktif maddesi olan flavonoidleri, antioksidanları ve biyolojik aktiviteye sahip maddeleri bünyesinde bulundurmaktadır. Bu maddelerin miktar ve dağılımları tabloda verilmiş ve farmakolojik özellikleri ise çeşitli bilimsel çalışmalarla ortaya konulmuştur. Üretim aşamasında kullanılan gül suyu sayesinde tadı çok güzeldir. Gül suyu içeren ilk ve tek içilebilir propolis ürünüdür.


Faida Beyaz Propolis

Faida Beyaz Propolis, kendine mahsus rengi, kokusu ve tadı ile tamamen doğal bir gıda takviyesi ürünüdür

Odoo • A picture with a caption
Faida Beyaz Propolis analiz sonuçları

Faida Beyaz Propolis, tamamen su ve propolisden oluşmasından dolayı GİMDES tarafından HELAL sertifikası verilen bir ürün olma özelliğine sahiptir.

Üretiminde uygulanan bilimsel yöntemler ve son teknoloji kullanılmasından dolayı ABD tarafından verilen FDA (Food and Drug Administration) sertifikası ile AB tarafından verilen GMP (Good Manufacturing Practices) sertifikaları ile sertifikalandırılmıştır.

Tamamen doğal FAİDA BEYAZ PROPOLİS İnceleyin, alışveriş yapın

Alışveriş sayfamızı ziyaret edin